Ziemas riepas: Apkope un uzglabāšana » Nissanforum.lv - новости Nissan в Латвии

Ziemas riepas: Apkope un uzglabāšana

Ziemas riepas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu labāku saķeri zemakā temperatūrā un sniegtu pārliecības sajūtu uz ceļa pat sarežģītākajos ziemas laikapstākļos. Latvijā automašīnām jābūt aprīkotām ar ziemas riepām no 1. decembra līdz 1. martam. Sagatavojieties ziemas riepu sezonai jau laicīgi, piemeklējot savai automašīnai piemērotākās riepas -    https://www.riepas.lv/Ziemas-Riepas.  

 

Šeit ir apkopota pati svarīgākā informācija, kas katram automašīnas īpašniekam būtu jāzina par ziemas riepām un to lietošanu.  

 

Kā ziemas riepas atšķiras no vissezonas riepām? 

 

Braukšana ziemā mēdz būt apgrūtinoša. Spēcīga snigšana, ’’melnais ledus’’, kūstošs sniegs var mainīt ceļa seguma kvalitāti. Ziemas riepām piemīt unikālas īpašības, kas ļauj tām darboties  labāk, nekā vissezonas riepām. Lūk, dažas lietas, kas tās padara atšķirīgas. 

 

● Lielāka elastība 

Zemas temperatūras izraisa vissezonas riepu protektora gumijas sacietēšanu, kas samazina to saķeri ar ceļu. Ziemas riepas ir elastīgākas, kas nodrošina labāku saķeri. 

 

● Efektīvāka saķere 

Atšķirīgais protektora raksts ļauj tām izstumt sniegu uz āru, novēršot sniega uzkrāšanos. 

 

● Labāka vadāmība un bremzēšana 

 Ziemas riepu elastīgums un mīkstums nodrošina labāku saķeri, kas neļauj riepām slīdēt pa slidenām virsmām. 

 

● Samazina akvaplanēšanas risku 

 Akvaplanēšana ir situācija, kad starp automašīnas riepām un ceļa segumu iekļūst ūdens, kā rezultātā ievērojami zūd saķere ar ceļu, tādā veidā pastāv risks zaudēt kontroli pār automašīnu.  

  

Kā izvēlēties piemērotākās ziemas riepas? 

 

Ziemas riepām bez radzēm ir pieejami divi veidi: Skandināvijas tipa un Eiropas tipa riepas. Skandināvijas tipa riepas ir ideālas, ja laikapstākļi ziemā ir sevišķi bargi, bet Eiropa tipa riepas, gluži pretēji, būs piemērotas maigākiem ziemas laikasptākļiem. Izvēloties riepas, ir jāizprot kāda būs ziema un kādas ir Jūsu pārvietošanās vajadzības ziemā. Domājot par riepu izmēru, vislabākais variants ir iegādāties riepas, kuru kopējais diametrs ar riteni ir vienāds ar to, kāds tas tika uzstādīts automašīnai oriģināli. Automašīnas oriģinālaprīkojuma pardzētos riepu izmērus var atrast uz benzīna tvertnes vāciņa iekšpuses vai uz vadītāja durvju ailes. 

 

Ziemas riepu apkope 

 

Maksmālai riepu funkciju izpildei ir nepieciešams veikt tām regulāru apkopi.  

 

● Atbilstošs gaisa spiediens 

Ziemā ieteicams riepu spiedienu uzturēt zemākajā pieļaujamajā līmenī, tādējādi uzlabojot riepu veiktspēju un lietošanas ilgumu.  

 

● Protektora pārbaude 

Riepu protektora konstrukcija braukšanas laikā nodilst. Obligāti ir jāpārliecinās, ka riepām ir pietiekams protektora dziļums, pretējā gadījumā pastāv risks zaudēt saķeri ar ceļa segumu. 

 

Kā pareizi uzglabāt riepas līdz nākamajai sezonai? 

 

Riepas ir nepieciešams pareizi uzglabāt, lai tās spētu maksimāli labi kalpot arī nākamajā sezonā. Izpildot šos soļus, Jūsu riepām ir garantēta kvalitatīva uzglabāšana. 

  

1. Piemeklējiet piemērotu vietu riepu uzglabāšanai 

Riepas nav ieteicams uzglabāt ārpus telpām vai vietās, kur ir lielas temperatūras svārstības.  Vislabāk riepas uzglabāt vietās, kas ir vēsas un sausas, kā, piemēram, garāžā. Jāievēro arī tas, lai tuvumā neatrastos krāsnis, karstā ūdens sildītāji vai sūkņi, jo to darbības rezultātā tiek izdalīts ozons, kas var ietekmēt riepu kvalitāti.  

 

2. Veiciet rūpīgu riepu tīrīšanu 

To darot, papildus pārliecinieties vai riepām nav tādu nolietojuma pazīmju, kā plaisas, izliekumi un nevienmērīgs protektora nodilums. 

 

3. Ievietojiet katru riepu labi noslēgtā, hermētiskā iesaiņojumā 

 

4. Rūpīgi novietojiet riepas uzglabāšanas vietā 

Bez diskiem sakraujiet tās vienu uz otras, bet gadījumā, ja riepas uzglabāsiet ar diskiem, novietojiet tās vertikāli vienu blakus otrai.  

 

Ziema katru gadu sagādā autobraucējiem rūpes un mazāku drošības sajūtu uz ceļa, taču to var būtiski mainīt, ja automašīnai tiek izvēlētas piemērotas ziemas riepas, kas mazinās risku zaudēt kontroli pār vadāmību, radot lielāku pārliecinātību par automašīnas spējām uz ceļa. 

LV
Pievienot komentāru

Atstājiet savu komentāru

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив