Nissan izstrādā jaunu CFRP tehnoloģiju » Nissanforum.lv - новости Nissan в Латвии

Nissan izstrādā jaunu CFRP tehnoloģiju

CFRP ir visdaudzsološākais materiāls mūsdienu automobiļu rūpniecībai. Ar tās palīdzību tiek veikti ne tikai dekoratīvi, bet arī nesoši ķermeņa elementi. Šis tirgus tiek vērtēts daudzos miljardos dolāru, tāpēc vadošie uzņēmumi ir ieinteresēti šo tehnoloģiju attīstībā.
Nissan interese ir izaugusi par pilnvērtīgu praksi, un šodien bažas ziņo par zināmiem panākumiem šajā jomā. Saskaņā ar oficiālo ziņojumu uzņēmuma inženieri ir spējuši samazināt CFRP ražošanas izmaksas, ieviešot jaunus, rentablākus ražošanas procesus.

To sauc par iesmidzināšanu (RTM un C-RTM), un tas ietver sveķu padevi īpašā veidnē, kas jau ir piepildīta ar oglekļa šķiedru. Šajā gadījumā štancēšana tiek veikta slēgtā veidā, kas ievērojami uzlabo ražošanas procesa efektivitāti.

Japāņi ir ieviesuši arī precīzu šķiedru modelēšanu, kas robotam palīdz apbrīnojami precīzi kontrolēt gatavo detaļu montāžu. Dators pats nosaka nepieciešamo sastāvdaļu un savienošanas materiālu skaitu, kas jāiesniedz veidlapā. Visu jauninājumu rezultātā produkta ražošanas laiks ir samazināts par 80 procentiem.
Pievienot komentāru

Atstājiet savu komentāru

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив